U JAŇOLA ***
Apartmány v súkromí

Tipy na výlet

Kalvária

Kalváriu v Oščadnici postavili miestni veriaci z vďačnosti za to, že počas II. svetovej vojny nikto v boji nepadol. V súčasnosti sa pravidelne v nedeľu po sviatku Nanebovzatia Panny Márie 15. augusta koná Kysucká púť veriacich na kalváriu. V tento deň sa v Oščadnici slávia aj tradičné Oščadnické hody, ktoré majú viac ako dvestoročnú tradíciu.


Kaštiel Oščadnica

V minulosti bol poľovníckym sídlom grófa Ballestrema. Momentálne je sídlom Kysuckej galérie. Kaštieľ s priľahlým lesoparkom je evidovaný ako národná kultúrna pamiatka v CHKO.

 


Živčákova

Pútnické miesto na malej čistinke. V centre je novovybudovaná kaplnka, v ktorej sa slúžia omše. Interiér je prístupný vo vymedzených hodinách v nedeľu a niektoré sviatočné dni.
V blízkosti kaplnky sa nachádzajú vodné pramene, ktorým sú prisudzované liečivá účinky.
Slovenský orloj

Slovenský orloj v Starej Bystrici. Ide o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Celková kompozícia orloja predstavuje sediacu Madonu, konkrétne Sedembolestnú Pannu Máriu

 


Skanzen vychylovka

Múzeum Kysuckej dediny vo Vychylovke je stálou expozíciou v prírode. Zachovaná starobylá architektúra kysuckej dediny, ktorá dokumentuje a približuje spôsob života a kultúry kysuckého ľudu v minulosti. Súčasťou je aj úzkokoľajná železnica z roku 1926, ktorá kedysi spájala Kysuce s Oravou.


Slovenský betlehem

Scénu z Božieho narodenia si môžete pozrieť v obci Rajecká Lesná. Dielo zobrazuje prácu a remeslá, ktorými sa kedysi živil slovenský ľud, nájdete tam národné kroje, zvyky. Postavy sa pohybujú, pracujú a zabávajú sa. V betleheme sú zastúpené všetky regióny Slovenska v podobe najznámejších miest a pamiatok.